KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 15482059
nr 1548 2059
Dorothea Tanning
(1910-2012), USA
Färgetsningar, 3 st, Signerad, numrerad 71/100. Bildmått: 27x21 cm, yttermått inklusive ram: 46x36 cm.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 19 juni 2023
kl 20:57:36
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Dorothea Tanning
Läs mer om Dorothea Tanning